Prowincja w globalnej wiosce

Moje 100. tysięczne miasto na południu Polski - to z perspektywy globalnej wioski - raczej prowincja. Ale to mój świat, mój własny kawałek ziemi. Całkiem fajnie się tu myśli, czyta, ogląda filmy, słucha muzyki, pichci w kuchni. I fajnie będzie o tym porozmawiać

Wpis

sobota, 27 grudnia 2014

Nie, nie zapomniałam o świętach!

Tyle, że pracy przy przygotowaniach było mnóstwo!

A pracując, głównie w kuchni:), myślałam sobie, że pewnie większość z was, którzy tu do mnie zaglądacie, też jesteście właśnie w swoich kuchniach, i też pilnie zwijacie się, żeby wszystko przygotować na święta, i była to myśl miła, pokrzepiająca.

I wiecie, że życzeniami obejmowałam również was wszystkich:)

A w przygotowaniach towarzyszyła mi lektura na ostatni adwentowy tydzień „Tajemnica Bożego Narodzenia” Jostein Gaarder (autora znanego z książki „Świat Zofii”)

Książka Gaarder

Właściwie powinno się czytać tę książkę przez cały Adwent, bo jest to coś w rodzaju adwentowego kalendarza i na każdy dzień przypada rysunek i opowieść, o tym jak mała dziewczynka ze współczesnej Norwegii biegnie przez całą Europę i przez czas, przez wieki, do Betlejem, aby zdążyć na chwilę, kiedy tam narodził się Jezus Chrystus. Dziewczynka, której na imię Elisabet biegnie za barankiem, „który uciekł z dużego sklepu, żeby nie słuchać już brzęku aparatów kasowych i towarzyszącej zakupom paplaniny”.

Po drodze dołączają do nich owieczki, aniołowie, trzej królowie, pasterze, namiestnik Kwiryniusz, cezar August.

Zdążą? Jasne, że zdążą! A jakie wspaniałe rzeczy oglądają po drodze! I kogoż nie spotykają!

„Jedno ziarno wydało na świat całe łany kościołów i katedr. Ciekawe, ile kamieni i drewna zużyto ku czci narodzin Jezusa. Nie wspominając o mnóstwie upieczonych ciasteczek i prezentach. Boże Narodzenie to największe na świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są  wszyscy ludzie na tej ziemi. I dlatego trwa od tysięcy lat”.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
negresca
Czas publikacji:
sobota, 27 grudnia 2014 09:45

Polecane wpisy

Kalendarz

Marzec 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny

Durszlak.pl