Prowincja w globalnej wiosce

Moje 100. tysięczne miasto na południu Polski - to z perspektywy globalnej wioski - raczej prowincja. Ale to mój świat, mój własny kawałek ziemi. Całkiem fajnie się tu myśli, czyta, ogląda filmy, słucha muzyki, pichci w kuchni. I fajnie będzie o tym porozmawiać

Wpis

wtorek, 03 lutego 2015

Żegnaj, choinko, na rok

Zgodnie z polską tradycją, po 2 lutym rozbiera się choinki. Rozebrałam więc je wczoraj, choć z żalem. Takie były ładne. Jakoś w tym roku choinki fascynowały mnie o wiele bardziej niż zwykle. Zawsze je lubiłam, ale dawno już nie tak intensywnie. Wyszukałam i obejrzałam kilka filmów, w których jest choinka.

No, jest tego mnóstwo, na czele z ciągle obecnym w święta Kevinem – zerkałam z kuchni na ulubione scenki, a co tam, w końcu to ładny film!

Przypadkowo trafiłam na fragment polskiego filmu „Hania”, właśnie na scenę ubierania choinki – koniecznie muszę go obejrzeć! Właśnie dziś się nagrywa (jest w programie Kino Polska).

Obejrzałam sobie ponownie choinki w „To właśnie miłość” (pan premier miał bardzo elegancką choinkę!) i „Listy do M.” - pamiętacie, jak od awantury o choinkę zmieniło się życie rodziny …? Albo te dwie dwie, stojące obok siebie choinki: białą i czarną?

choinki w filmie

A pamiętacie choinki z filmu „Święta Last Minute”? – dzieci sąsiadów państwa Krank ozdobiły choinkę misiami w czapeczkach.

choinki w filmie

A mignęła mi tam też choinka ozdobiona amerykańskimi flagami. Za wodą zupełnie inne są kanony piękna bożonarodzeniowego drzewka.

To powiem wam jeszcze, że manią filmów z choinkami zaraziłam otoczenie. I właśnie w weekend oglądaliśmy kupioną specjalnie w tym celu „Szklaną pułapkę” i „Szklaną pułapkę 2”. Nadrabiam przy okazji braki, bo w ogóle tych filmów nie oglądałam, a przecież takie są sławne. A obydwa dzieją się właśnie w Wigilię, i przystrojonych choinek tam nie brakuje, aczkolwiek są tylko tłem, i to nie najważniejszym, bohaterskich wyczynów amerykańskiego policjanta. Swoją drogą myślałam, że „Szklana pułapka” to film z gatunku tych bardziej …. intelektualnych. Ale ogląda się dobrze.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
negresca
Czas publikacji:
wtorek, 03 lutego 2015 09:57

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • atojaxxl napisał(a) komentarz datowany na 2015/02/03 18:38:35:

    Mam podobnie, uwielbiam świąteczne filmy amerykańskie z ich rozbuchaną dekoracyjnością :) A pamiętasz, że Dzieci z Bullerbyn też dekorowały swoją choinkę flagami szwedzkimi ?

  • maniaczytania napisał(a) komentarz datowany na 2015/02/08 19:06:46:

    Ja też lubię choinki. I zawsze z żalem rozbieram swoją ;)

    A jeszcze tylko przypomnę coś w temacie, filmy też tam znajdziesz ;)
    znalezionepodchoinka.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Kalendarz

Wrzesień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wyszukiwarka

Zakładki

Kanał informacyjny

Durszlak.pl